Слідом за відеокартами очікується дефіцит HDD і SSD

Слідом за відеокартами очікується дефіцит HDD і SSD

Раніше повідомлялося, що на тлі зростання популярності криптовалюти Chia в Китаї Майнери активно скуповують всі доступні жорсткі диски і SSD-накопичувачі. Ця тенденція може привести до того, що слідом за відеокартами утворюється глобальний дефіцит накопичувачів, що негативно відіб’ється в першу чергу на пересічних користувачах.

Такої думки дотримується один із засновників компанії DNS Сергій Мещанюк, заздалегідь вибачившись перед покупцями за майбутній дефіцит накопичувачів. На його думку, слідом за дефіцитом відеокарт, який утворився через тривале зростання популярності Майнінгу криптовалюти, може утворитися глобальна нестача накопичувачів. Через криптовалюту Chia, для видобутку якої використовуються не процесори або відеокарти, а жорсткі диски і SSD-накопичувачі, під удар потрапляють високоємні накопичувачі даних.

Він також зазначив, що зростання популярності Майнінгу на накопичувачі неминуче позначиться і на російському ринку. Однак про швидке підвищення цін на продукцію цього типу казати ще рано. «Ринкові методи передбачають різке підвищення ціни відповідно до попиту, але нам вистачить негативу з відеокартами. Якщо ціни не піднімати, то ситуація все одно не буде кращою, так як виникає негатив від проблем відсутності товару, розподілом дефіцитів і навіть випадків внутрішніх махінацій », — повідомив пан Мещанюк.

Він також вибачився перед покупцями за можливий дефіцит накопичувачів в майбутньому і висловив надію на те, що популярність Майнінгу на накопичувачі пройде швидше, ніж у випадку з відеокартами. «Я приношу вибачення нашим клієнтам за виникають незручності. Робимо, що можемо. Всупереч думці, що торгові мережі перші, хто наживаються на таких проблемах, скажу, що це не так. Для великих компаній важливіше лояльність клієнтів, ніж теперішня вигода, тому що вони працюють на перспективу, вибудовуючи довірчі відносини », — написав пан на своїй сторінці в мережі Facebook.

Нагадаємо, на відміну від інших криптовалют, видобуток Chia проводиться не за допомогою процесора, відеокарти або спеціалізованого чипа ASIC. Замість цього обробка Chia вимагає простору для зберігання, і тому Майнери скуповують HDD і SSD. На відміну від біткоіну, який заснований на принципі «докази роботи», Chia використовує модель «докази простору і часу».