Видалення інформації з жорсткого диска

Видалення інформації з жорсткого диска

Рано чи пізно, але виникає питання: «Як гарантовано позбутися від інформації без можливості її відновлення?» Звичайно, існує метод «молота і кувалди». Кладемо диск і – вуаля, сила тяжіння все зробить сама. Існує іще один доволі дієвий метод «фізичної розправи». Необхідно помістити жорсткий диск в сильне електромагнітне поле, під дією якого руйнується структура магнітного диска. Недоліками даних методів є необхідність в додатковому обладнанні і повний вихід із ладу жорстких дисків відповідно з видимими і невидимими пошкодженнями.
Що ж робити, якщо необхідно видалити файли без пошкодження жорсткого диска. Адже при видаленні інформації за допомогою відомих і розповсюджених операційних систем, навіть при видаленні з корзини файл фактично залишається на попередньому місці. При потраплянні диска у треті руки доволі просто відновити видаленні файли програмним способом. Єдиним виходом з даної ситуації є так званий перезапис. В Інтернеті є безліч пропозицій безкоштовних програм для повного видалення файлів. У них закладений принцип перезапису поверхні диска байтами #ff, AA, на якій розташовані дані. Надійне видалення забезпечує одна із безкоштовних програм під назвою Darik”s Boot and Nuke. Вона пропонує кілька методів очищення з різними ступенями надійності і розповсюджується у вигляді образу оптичного диска. Тим самим вона може здійснити запис на оптичний диск і використовуватись як переносний засіб для видалення в обхід операційної системи.
Варто відзначити, що видалення файлів за методом Гутмана заключається у перезаписі інформації в 35 циклів (проходів) для забезпечення повного знищення в залежності від типу шифрування носія. Для сучасних типів носіїв HDD цей метод є перенасиченим. Ці методи не підходять для знищення файлів з рейд масивів і твердо тільних накопичувачів.