Що робити, якщо я упустив свій жорсткий диск?

Що робити, якщо я упустив свій жорсткий диск?

У пристрої сучасних жорстких дисків всі допуски зроблені з мікроскопічною точністю. Якщо упустити жорсткий диск, особливо якщо він в цей момент працював, то існує велика ймовірність виходу із ладу магнітних головок або підшипника, який може заклинить, а він дозволяє обертатись пластинам жорсткого диску. Тоді диск або не зможе розкрутитись, або не зможе вийти в готовність. Сучасні жорсткі диски випускаються зі швидкістю обертання 5400 об/хв., 7200 об/хв. або 15000 об/хв. (SCSI диск корпоративного класу і деякі моделі для масового ринку). Якщо диск не розкручується, він видає слабкий писк або нестандартні звуки і нагрівається. Це говорить про вихід із ладу механічних елементів, і включати диск в такому випадку не можна.
Чи зможу я самостійно відновити дані?
Без спеціального обладнання в домашніх умовах відновити інформацію навряд чи можливо. У подібних випадках необхідне втручання кваліфікованих інженерів, комплекс РС-3000, інструменти і доступ до чистої кімнати. Навіть для первинної діагностики необхідно підійти до справи з усією обережністю, щоб не пошкодити чутливу електроніку і механіку диска, а також не допустити подряпин на поверхні магнітних пластин.
Часто до нас потрапляють диски, які відкриваються на кухонному столі після фізичного пошкодження. Подібні дії можуть призвести до того, що інформація буде втрачена, а відновити дані уже буде неможливо. Відбитки пальців, сліди викруток і шуруповертів – все це відноситься до цих же випадків. Ніколи не намагайтеся проробляти подібне, краще відразу віднесіть диск в сервісний центр, щоб уникнути більш тяжких наслідків.
Яким чином ви відновлюватиме мої дані?
Кожен випадок унікальний, кожний диск, що до нас потрапляє, має унікальне пошкодження, але в будь-якому випадку необхідне спеціалізоване обладнання, кваліфіковані спеціалісти. Адже диски Seagate потребують одних інструментів, диски WD – інших, і зрозуміло, що диски 2.5 і 3.5 дюймів навіть одного виробника потребують різних підходів. Тому сценарій розвитку подій важно передбачити. Інколи буває достатньо замінити несправний блок магнітних головок, але в більш важких випадках потрібна пересадка магнітних пластин з вихідного диска донорського накопичувача.