Intel продає свій бізнес NAND

Intel продає свій бізнес NAND

Компанія Intel офіційно оголосила про те, що вона продає свій бізнес з виробництва пам’яті NAND південнокорейської компанії SK Hynix за 9 мільярдів доларів.

Операція буде оформлена виключно грошима і дозволить корейської компанії стати другим виробником пам’яті NAND в світі. За свої гроші SK Hynix отримає весь NAND-бізнес Intel, включаючи бізнес твердотільних накопичувачів, а також виробництво для компонентів NAND. Крім того, у власність SK Hynix перейде завод в китайському Даляні.

Даний хід є продовженням стратегії Intel щодо позбавлення від непрофільних напрямів бізнесу. Продавши бізнес NAND у компанії залишиться бізнес Optane, який набагато менше, зате за рахунок інноваційності володіє більшою прибутковістю.

Для SK Hynix це буде найбільша угода після того, як в 2017 році компанія інвестувала 3,7 мільярда доларів в японську Kioxia. Завдяки новій угоді компанія зможе скоротити своє відставання від лідера ринку — Samsung Electronics.

І хоча акціонери не дуже раді цій угоді, оскільки вона дуже дорога, вона принесе користь ринку за рахунок його консолідації.