У цьому кварталі очікується зростання контрактних цін на флеш-пам’ять NAND на 5-10%

У цьому кварталі очікується зростання контрактних цін на флеш-пам'ять NAND на 5-10%

Цьому сприятиме зростання попиту на твердотільні накопичувачі для ноутбуків

Фахівці аналітичної компанії TrendForce виявили, що недавня хвиля спалахів COVID-19 в Індії послабила роздрібні продажі таких виробів, як карти пам’яті і USB-накопичувачі. Однак попит в основних сегментах продукції, в якій використовується флеш-пам’ять, залишається досить високим під дією сезонного фактора і зростання закупівель, пов’язаних з центрами обробки даних. Аналітики вважають, що, укупі з зберігається нестачею мікросхем контролерів NAND, що обмежує виробництво готової продукції, це призведе до зростання контрактних цін в поточному кварталі в середньому на 5-10%.

Цьому сприятиме зростання попиту на твердотільні накопичувачі для ноутбуків і випуск нових процесорів Intel Ice Lake, стимулюючий впровадження твердотільних накопичувачів. Одночасно росте середній обсяг SSD. З іншого боку, постачальники флеш-пам’яті NAND переходять на випуск мікросхем більшої щільності, розраховуючи за рахунок цього збільшити свої частки ринку. Це фактор діє на контрактні ціни як понижуючий.

З огляду на всі ці фактори, в TrendForce прогнозують, що контрактні ціни на клієнтські твердотільні накопичувачі виростуть приблизно на 3-8% в квартальному вираженні, а на корпоративні твердотільні накопичувачі — на 15%.

Зростання контрактних цін на модулі eMMC і UFS не перевищить 5%. Контрактні ціни на пам’ять NAND в формі пластин виростуть на 8-13%.