Доведена велика надійність SSD в порівнянні з HDD

Доведена велика надійність SSD в порівнянні з HDD

Один з найбільших в світі провайдерів послуг хмарного резервного копіювання та зберігання даних Backblaze опублікував статистику відмов SSD і HDD на своїх потужностях. Вона показала, що твердотільні накопичувачі є значно надійнішими пристроями зберігання даних, ніж жорсткі диски.

Стереотип, що SSD ламаються частіше і швидше HDD, з’явився в період їх широкого поширення на споживчому ринку. Вся справа в тому, що вони мають обмежену кількість циклів перезапису. За словами співробітників Backblaze, вони використовують твердотільні накопичувачі в якості завантажувальних дисків сервера, а також для зберігання файлів журналів для доступу до системи, діагностики і багато чого іншого. Тобто запис, видалення і читання файлів відбувається постійно.

З’ясувалося, що в першому кварталі 2021 року з ладу вийшли 0,58% SSD і 10,56% HDD. Співробітники також проаналізували статистику c 20 квітня 2013 року по 31 березня 2021-го — показники відмов склали 0,65% у SSD проти 6,04% у HDD.

За словами представників Backblaze, вік дисків, встановлених в серверах компанії, становить від 24 до 96 місяців. Вони відзначили, що найчастіше накопичувачі ламаються просто через великий вік.