Вимкніть накопичувач WD My Book Live від інтернету — інакше ваші дані можуть видалити

Вимкніть накопичувач WD My Book Live від інтернету - інакше ваші дані можуть видалити

Якщо у вас є накопичувач Western Digital My Book Live з хмарним сховищем, то вам варто якомога швидше відключити його від інтернету. Як повідомив сайт Bleeping Computer, власники даних накопичувачів по всьому світу почали повідомляти, що їх файли просто видаляються. Терабайти даних, роки спогадів, місяці роботи випаровуються. Користувачі навіть не можуть залогінитися в хмарну інфраструктуру Western Digital, щоб провести діагностику — їх паролі просто не працюють.

Кілька постраждалих від видалення даних виявили, що їх девайси отримали дистанційні команди для проведення скидання до заводських налаштувань. Команди почали надходити о 3 годині дня в середу і тривали до ночі. Один з користувачів опублікував лог, який демонструє.

Девайси WD My Book Live підключаються до інтернету через кабель і власники можуть використовувати їх для бездротового бекапа комп’ютерів або доступу до своїх файлів з будь-якого девайса. Це універсальне рішення для дому та офісу, де кілька комп’ютерів і смартфонів можуть працювати на різних ОС.

Відзначається, що My Book Live використовує хмарні сервери для надання віддаленого доступу. Хоча модель досить стара і не оновлювалася з 2015 року, вона захищена файерволоом. У зв’язку з цим клієнти WD стурбовані, що сервери компанії були зламані, що дозволило хакерам направити команди по скиданню налаштувань.

Western Digital заявила, що інцидент пов’язаний з шкідливим софтом в накопичувачах. За даними компанії, лише невелика частина користувачів My Book Live постраждала, але яким чином хакери здійснили атаку, поки не повідомляється. У зв’язку з цим слід тримати My Book Live відключеним від інтернету.