Western Digital наростила виробництво HDD до межі своїх можливостей через популярність криптовалюти Chia, але розширюватися не поспішає.

Western Digital наростила виробництво HDD до межі своїх можливостей через популярність криптовалюти Chia, але розширюватися не поспішає.

Підвищений попит на жорсткі диски великого об’єму через неймовірну популярність нової криптовалюти Chia викликав дефіцит в поставках HDD, а також привів до зростання цін на накопичувачі. Вчора компанія Seagate повідомила, що збільшила обсяги виробництва жорстких дисків, а тепер з’ясувалося, що також надійшла і компанія Western Digital.

Цікаво, що мова не йде про розширення виробничих потужностей шляхом будівництва нових ліній або цілих заводів. Обидві компанії просто завантажили свої вже існуючі лінії по виробництву HDD до максимуму, тоді як раніше ті працювали не на повну потужність. Іншими словами, загроза дефіциту накопичувачів і є більш ніж реальна, якщо Chia продовжить набирати популярність серед Майнерів.

Насправді Seagate поставляє в центри дистрибуції і роздрібні мережі тільки 30% від вироблених HDD. Частка цього показника у Western Digital становить 40%. Решта накопичувачі направляються корпоративним клієнтам і OEM-виробникам. В результаті після розпочатої в квітні криптовалютної лихоманки навколо альткоіна Chia обидва виробники не змогли своєчасно задовольнити підвищений попит на жорсткі диски великих обсягів, що призвело до їх дефіциту і швидкого зростанню цін.

Оскільки рядові споживачі в останні роки стали переходити на використання SSD, попит на споживчі HDD падав і компанії Seagate і Western Digital поступово скорочували обсяги їх виробництва. Проте обидві компанії виробляли достатню кількість жорстких дисків для задоволення попиту звичайних споживачів до появи Chia.

«Chia безумовно створює додаткові можливості для нашого бізнесу. Але ми не знаємо, наскільки довго збережеться її популярність. Можливо, це короткочасний сплеск, а можливо, це щось, на що ми могли б розраховувати протягом багатьох наступних років », — прокоментував фінансовий директор Western Digital Боб Ойла (Bob Eulau).

Він також додав, що компанія буде спостерігати за подальшим розвитком ринку Chia і вже у паралельно з попитом буде робити висновки про необхідність чи відсутність необхідності розширювати виробничі потужності.

«Ми підійшли до того моменту, коли наші канали поставок помітно виснажилися. Ми працюємо над тим, щоб ця ситуація якомога швидше вирішилася. Зараз виробництво продукції для наших клієнтів здійснюється на всіх доступних потужностях. Що стосується розширення виробничих потужностей, то до цього питання потрібно підходити максимально обережно. Насправді ми вважаємо, що нарощувати інвестиції в цей бізнес можна буде після того, як підвищиться його маржинальність », — пояснив Ойла.