Western Digital зможе випустити п’ятишарову NAND-пам’ять тільки до 2025 року

Western Digital зможе випустити п'ятишарову NAND-пам'ять тільки до 2025 року

Компанія Western Digital змушена затримати випуск п’ятишарової NAND-пам’яті, званої PLC (Penta Layer Cell), до 2025 року. Про те, що вона готує пам’ять нового типу вона повідомляла ще в 2019 році.

Нові відомості були оприлюднені в ході Світовий технологічній конференції. На ній технологічний і стратегічний глава Western Digital Сива Сівара заявив: «Я очікую, що перехід від QLC до PLC буде повільніше. Можливо, що в другій половині декади ми побачимо, як деякі сегменти почнуть перехід на 5 біт на ячейку ».

Перехід на PLC стане черговим кроком по ущільненню NAND-пам’яті, при якій кожна комірка пам’яті може містити до п’яти біт інформації. Для досягнення цього ячейка повинна зберігати одне з 32-х станів напруги, що вимагає додаткової складної роботи з контролерами. Сівара зазначив, що технології потрібно додатковий час для розробки контролерів, які зможуть застосовувати переваги PLC-пам’яті, мінімізуючи зниження надійності і швидкості роботи.

PLC-пам’ять не зможе забезпечити щільність, таку ж як дають HDD, а дозволить лише на 25% збільшити обсяг збережених даних. Однак це дуже важливий приріст, адже він буде об’єднаний з ростом шарів пам’яті в стеку.