Новий тип пам’яті вирішить відразу дві проблеми SSD-накопичувачів

Новий тип пам'яті вирішить відразу дві проблеми SSD-накопичувачів

Сучасні SSD з пам’яттю стандарту QLC дешевше своїх попередників, але не можуть похвалитися високою швидкістю роботи і рекордним терміном служби. З іншого боку, ціна SLC-моделей кусається, і в споживчому сегменті їх майже не знайти. Компанія NEO Semiconductor запатентувала технологію X-NAND, покликану вирішити головні проблеми обох типів осередків, щоб збалансувати ціну і характеристики майбутніх накопичувачів.

Важлива проблема SSD полягає в зниженні продуктивності та відмовостійкості при зростанні кількості біт на осередок. Так, пам’ять SLC пропонує більш високу швидкість запису і велику довговічність, але і обходиться в кругленьку суму. У той же час TLC і QLC стоять відчутно дешевше, але мають не настільки значні характеристики, тому вендорам доводиться використовувати SLC-кеш або окремі модулі DRAM, щоб домогтися гарної продуктивності накопичувачів.

У порівнянні з традиційними багаторівневими конструкціями осередків, X-NAND передбачає використання одного буфера для роботи відразу з декількома лініями осередків. За запевненням розробників, в теорії перехід на X-NAND може збільшити швидкість читання даних до 27 разів у порівнянні з «звичайної» QLC, при цьому швидкість послідовного запису може вирости в 15 разів, а випадкового читання і запису — в 3 рази. Крім того, за рахунок зменшення розміру кристала завдяки більшій кількості шарів осередків, покращиться енергоефективність SSD.

Проблему падіння швидкості при такому підході NEO Semiconductor запропонувала використовувати за допомогою технології паралельного програмування осередків. Так, під час запису в SLC-буфер одночасно відбувається процес переміщення даних в TLC / QLC / PLC-області. Таким чином, накопичувача вдасться уникнути зниження продуктивності, що виникає при переповненні SLC-кеша.

Зараз NEO Semiconductor належать два патенти на нову технологію — компанія має намір просувати розробку на ринок, пропонуючи ліцензію виробникам чіпів пам’яті і комплектуючих. Дата анонса перших споживчих накопичувачів на базі X-NAND поки невідома.